Szkicownik w stylu koptyjskim

 z cyklu «Introligatorstwo od podstaw»

475 zł

Kurs dwudniowy

Naucz się techniki ściegu koptyjskiego z Andrzejem Małachowskim, który poprowadzi Cię krok po kroku do oprawienia własnego, ubranego w tkaninę szkicownika z wytłoczonym napisem na okładce.

 

Ta prosta, a zarazem bardzo elegancka oprawa wykona jest w technice ściegu koptyjskiego. Polega ona na połączeniu dwóch okładek z kartkami ozdobnym, widocznym na grzbiecie ściegiem, który przypomina łańcuszek. Taki sposób szycia pozwala na płaskie otwieranie, dzięki czemu idealnie nadaje się do wykonania szkicownika artysty lub dziennika podróżnika.

 

Cena kursu zawiera:

- Wszystkie potrzebne narzędzia i materiały;

- Opiekę wykwalifikowanego instruktora, który pokaże metody pracy oraz odpowie na każde pytanie;

- Słodki poczęstunek;

- Kawę i herbatę.

 

Wykonaną przez siebie oprawę od razu możesz wykorzystać do utrwalania swoich pomysłów.

 

Kurs jest przeznaczony dla osób pełnoletnich, niemających doświadczenia w szyciu książek. Zajęcia są prowadzone przez 2 dni w 4-5 osobowych grupach 3 godziny dziennie.

 

Jesteś studentem? Mamy dla Ciebie świetną informację - przy okazaniu legitymacji w dniu szkolenia otrzymasz od nas 15% zniżki.

 

Warsztaty odbywają się w Poznaniu przez cały rok kalendarzowy.

Sprawdź dostępne terminy i zapisz się

Sprawdź inne warsztaty

Szycie notesów metodą japońską

z cyklu «Introligatorstwo od podstaw»

Podczas tych warsztatów przyjrzymy się czterem tradycyjnym japońskim technikom szycia: Kikko Toji, Asa-No-Ha Toji, Koki Toji, Yotsume Toji. Podczas zajęć każdy uczestnik wybierze jedną z omawianych technik i wykona notes, który zabierze ze sobą do domu.

Barwienie papieru - Druk stemplowy

z cyklu «Rozwój kreatywności poprzez Introligatorstwo»

Podczas tych warsztatów spróbujmy razem przygotowanie własnoręcznie papierów stemplowych w różnych technikach i przy użyciu różnych narzędzi. Podczas warsztatów nauczysz się drukowania pieczątkami na papierze i kartonie, a efektem będzie autorski papier dekoracyjny (ozdobny), którego możesz użyć do zrobienia okładki, wyklejki, karty lub zakładki.

Notes w oprawie typu półskórek

z cyklu «Introligatorstwo dla średniozaawansowanych»

Zapraszamy na kurs, na którym własnoręcznie wykonasz notes, który pozostanie Twoją pamiątką lub upominkiem dla miłośnika książek.

Indywidualne szkolenie (1/1)

 

One-on-one Tuition

Program edukacyjny przeznaczony jest dla średniozaawansowanych introligatorów oraz profesjonalistów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę techniczną i praktyczną. Tematy spotkań dostosowywane są do Twoich potrzeb i oczekiwań.