Barwienie papieru - Druk stemplowy

  z cyklu «Rozwój kreatywności poprzez Introligatorstwo»

 240 zł od osoby

Druk stemplowy to jest bardzo stara metoda barwienia papieru, której początki sięgają epoki brązu w Mezopotamii. Chociaż jest to zasadniczo bardzo prosta technika, jest niezwykle zmienna i ma wiele zastosowań.

 

Tu spróbujmy razem przygotowanie własnoręcznie papierów stemplowych w różnych technikach i przy użyciu różnych narzędzi. Podczas warsztatów nauczysz się drukowania pieczątkami na papierze i kartonie, a efektem będzie autorski papier dekoracyjny (ozdobny), którego możesz użyć do zrobienia okładki, wyklejki, karty lub zakładki.

 

Cena kursu zawiera:

- Wszystkie potrzebne narzędzia i materiały;
- Opiekę wykwalifikowanego instruktora, który pokaże metody pracy oraz odpowie na każde pytanie;

- Słodki poczęstunek;
- Kawę i herbatę.

 

Kurs jest przeznaczony dla osób pełnoletnich, niemających doświadczenia. Zajęcia są prowadzone w 6 osobowych grupach. Zajęcia trwają 3 godz.

 

Jesteś studentem? Mamy dla Ciebie świetną informację. Przy okazaniu legitymacji w dniu szkolenia otrzymasz od nas 15% zniżki.

 

Warsztaty odbywają się w Poznaniu przez cały rok kalendarzowy.

Sprawdź dostępne terminy i zapisz się

Sprawdź inne warsztaty

Szycie notesów metodą japońską

z cyklu «Introligatorstwo od podstaw»

Podczas tych warsztatów przyjrzymy się czterem tradycyjnym japońskim technikom szycia: Kikko Toji, Asa-No-Ha Toji, Koki Toji, Yotsume Toji. Podczas zajęć każdy uczestnik wybierze jedną z omawianych technik i wykona notes, który zabierze ze sobą do domu.

Szkicownik w stylu koptyjskim

z cyklu «Introligatorstwo od podstaw»

Naucz się techniki ściegu koptyjskiego z Andrzejem Małachowskim, który poprowadzi Cię krok po kroku do oprawienia własnego, ubranego w tkaninę szkicownika z wytłoczonym napisem na okładce. Ta prosta, a zarazem bardzo elegancka oprawa wykona jest w technice ściegu koptyjskiego.

Notes w oprawie typu półskórek

z cyklu «Introligatorstwo dla średniozaawansowanych»

Zapraszamy na kurs, na którym własnoręcznie wykonasz notes, który pozostanie Twoją pamiątką lub upominkiem dla miłośnika książek.

Indywidualne szkolenie (1/1)

 

One-on-one Tuition

Program edukacyjny przeznaczony jest dla średniozaawansowanych introligatorów oraz profesjonalistów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę techniczną i praktyczną. Tematy spotkań dostosowywane są do Twoich potrzeb i oczekiwań.